I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Z radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu profilaktycznego "Działaj! Rozmawiaj!".

Pilotażem działań objęte zostanie 55 placówek ponadpodstawowych z terenu całego kraju. Celem programu jest poprawa zdrowia psychicznego młodzieży w Polsce poprzez stworzenie sieci wsparcia rówieśniczego w wypadkach kryzysu psychicznego i pierwszych symptomach powstawania problemów w zakresie dobrostanu psychicznego, a także wzrost wiedzy i kompetencji uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkół biorących udział w projekcie na temat zdrowia psychicznego, form pomocy w sytuacjach kryzysów emocjonalnych oraz form specjalistycznej pomocy w bezpośrednim otoczeniu ucznia i rodziny poprzez wsparcie szkoleniowe i wdrożeniowe w okresie jednego roku (wrzesień 2024-sierpień 2025).

Program współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego pn. Wolontariat na rzecz wsparcia rówieśniczego w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i uczniów.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści