I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

NAUCZYCIELE Z FRANCJI Z WIZYTĄ W „JAGIELLOŃCZYKU”

Tydzień października upłynął nam na dzieleniu się dobrymi praktykami z nauczycielami z Francji, którzy gościli w naszej szkole w ramach programu Erasmus+.

W czasie jobshadowing francuscy goście -Nancy Genet Caillès, Karine Rezard oraz Maud Chasseux  nauczycielki z francuskiej szkoły Collège La Rochotte w Chaumont obserwowały zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania oraz poznały rozwiązania stosowane w edukacji włączającej.

Nauczycieli gościły w Urzędzie Miasta w Sieradzu, Powiatowej Bibliotece Publicznej, Biurze Wystaw Artystycznych i Ceramice Tubądzin. Dzięki gościnności Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Sieradzu poznały jak wygląda edukacja włączająca na niższym poziomie edukacyjnym. Pobyt w Jagiellończyku sprzyjał poznawaniu kultury i zwyczajów panujących w naszym kraju. Był okazją do nawiązania bliższych relacji oraz dzielenia się wiedzą w zakresie realizacji projektów międzynarodowych zarówno tych bezgotówkowych jak i finansowanych przez program Erasmus+.

Tygodniowa wizyta w Polsce została uznana przez naszych gości za bardzo udaną. Zachwyciła ich nie tylko szkoła ale również miasto i jego piękne zakątki oraz otwartość i życzliwość osób z którymi się spotkali.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia pobytu francuskich nauczycielek w naszej szkole i mieście oraz dzielili się dobrymi praktykami, tworząc wyjątkowy klimat międzynarodowej współpracy.

 

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści