I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

NAUCZYCIELE Z FRANCJI Z WIZYTĄ W „JAGIELLOŃCZYKU”

Tydzień października upłynął nam na dzieleniu się dobrymi praktykami z nauczycielami z Francji, którzy gościli w naszej szkole w ramach programu Erasmus+.

W czasie jobshadowing francuscy goście -Nancy Genet Caillès, Karine Rezard oraz Maud Chasseux  nauczycielki z francuskiej szkoły Collège La Rochotte w Chaumont obserwowały zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnych metod nauczania oraz poznały rozwiązania stosowane w edukacji włączającej.

Nauczycieli gościły w Urzędzie Miasta w Sieradzu, Powiatowej Bibliotece Publicznej, Biurze Wystaw Artystycznych i Ceramice Tubądzin. Dzięki gościnności Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Sieradzu poznały jak wygląda edukacja włączająca na niższym poziomie edukacyjnym. Pobyt w Jagiellończyku sprzyjał poznawaniu kultury i zwyczajów panujących w naszym kraju. Był okazją do nawiązania bliższych relacji oraz dzielenia się wiedzą w zakresie realizacji projektów międzynarodowych zarówno tych bezgotówkowych jak i finansowanych przez program Erasmus+.

Tygodniowa wizyta w Polsce została uznana przez naszych gości za bardzo udaną. Zachwyciła ich nie tylko szkoła ale również miasto i jego piękne zakątki oraz otwartość i życzliwość osób z którymi się spotkali.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia pobytu francuskich nauczycielek w naszej szkole i mieście oraz dzielili się dobrymi praktykami, tworząc wyjątkowy klimat międzynarodowej współpracy.

 

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning

 

INFORMACJA

W dniu 18.04.2024 roku tj. czwartek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami (wywiadówka).

   

Wykaz sal , w których odbędą się spotkania  wywieszony będzie w dniu wywiadówki na tablicy  ogłoszeń.

 

Przejdź do treści