I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Zwycięstwo ortograficzne!

W poniedziałek, 21.10.2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał Dyktanda Wojewódzkiego dla Maturzystów pt. „Łódzkie Pamięta”.

Cały konkurs został zorganizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego oraz objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera. Finał uświetnił swoją obecnością także Pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi. W ostatecznych zmaganiach wzięli udział laureaci etapów rejonowych z całego województwa.

W naszym regionie podium należało do Jagiellończyka: I i II miejsce zajęli kolejno Mateusz Krawczyk i Natalia Medyńska z klasy IV A, natomiast III miejsce Adrianna Wiercińska z IV D.

W etapie finałowym wzięło udział ogółem 22 laureatów spośród wszystkich 117 uczestników poziomu rejonowego. Autorem tekstu dyktanda był dr hab. Maciej Malinowski – językoznawca. Mistrzynią Województwa została nasza uczennica Natalia Medyńska. Uczniom zostały przyznane nagrody rzeczowe zarówno za etap rejonowy, jak i finałowy. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie Piotrkowa z przewodnikiem. Serdecznie gratulujemy osiągnięć naszym uczniom!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Halowy Mityng w Spale

Nasi Uczniowie w składzie Zuzanna Pawłowska, Julia Warzecha, Hanna Danielewska, Jan Wrąbel, Łukasz Ułański, Igor Grembowicz i Michał Iwankiewicz mieli okazję wystąpić w halowych zawodach lekkoatletycznych w Centralnym Ośrodku Sporu i Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści