I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Historycznie i patriotycznie z 3a

W dniach 23.05.-25.05.2022r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce klasowej do Oświęcimia, Krakowa oraz Ojcowa.

Cała wycieczka była dla uczniów żywą lekcją historii i patriotyzmu, bowiem już pierwszego dnia odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, teren byłego niemieckiego obozu zagłady. Kolejnego zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu i przechadzali się malowniczymi uliczkami Krakowa, podziwiali Stare Miasto i żydowską dzielnicę Kazimierz. Trzeciego zaś dnia spacerowali po Ojcowskim Parku Narodowym, miejscu, gdzie prawdopodobnie ukrywał się późniejszy król Polski Władysław Łokietek. Wrażenia niezapomniane!

Inne komunikaty i ogłoszenia

WAKACJE!!!

Nadszedł czas długo wyczekiwanego odpoczynku, zaczęły się wakacje.
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy by, były one pogodne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia, odkrywajcie nowe miejsca, i przeżywajcie nowe przygody. Dobrze się bawcie, gdziekolwiek będziecie, na piaszczystych plażach, w górach, nad jeziorami, w mieście, czy na wsi.
Ufamy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i z nową porcją sił do wytężonej pracy w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

 

 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści