I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Kolejny raz „Jagiellończyk” bierze udział w Tygodniu Konstytucyjnym

2.06.br. humaniści z kl. 1b wzięli udział w warsztatach z panią adwokat, Dorotą Dzięgielewską. Celem projektu było zwrócenie uwagi młodzieży na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji, gdyż ma ona bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego obywatela.

I część zajęć dotyczyła ćwiczenia polegającego zorganizowaniu życia na wyspie. Uczniowie skupili się na zagadnieniach: kto i jak będzie rządził, jak będą wybierani rządzący, jakie prawa i obowiązki będą mieć mieszkańcy.

II część to wyreżyserowana rozprawa sądowa. Uczniowie podzieleni na prokuratorów, adwokatów i sędziów rozważali casus dotyczący kradzieży portfela i telefonu.

Inne komunikaty i ogłoszenia

WAKACJE!!!

Nadszedł czas długo wyczekiwanego odpoczynku, zaczęły się wakacje.
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy by, były one pogodne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia, odkrywajcie nowe miejsca, i przeżywajcie nowe przygody. Dobrze się bawcie, gdziekolwiek będziecie, na piaszczystych plażach, w górach, nad jeziorami, w mieście, czy na wsi.
Ufamy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i z nową porcją sił do wytężonej pracy w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

 

 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści