I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Kolejny wielki sukces uczennic „Jagiellończyka”!

Zofia Michałowicz z 3c i Wiktoria Pinakiewicz z 3b laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

30 kwietnia br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło się podsumowanie konkursu, którego celem jest  propagowanie prawdy o Zbrodni Katyńskiej oraz upamiętnienie i oddanie hołdu ofiarom. Na galę finałową zaproszenie dostały laureatki z opiekunem. Zosia zajęła V miejsce w Polsce w kategorii literackiej, zaś Wiktoria – VIII w kategorii tekstu piosenki.

W skład Komitetu Honorowego konkursu, obok prezydenta Andrzeja Dudy, wchodzą: marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych  i administracji Mariusz Kamiński, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

Podsumowanie konkursu:

https://www.konkurskatynski.pl/

Inne komunikaty i ogłoszenia

Halowy Mityng w Spale

Nasi Uczniowie w składzie Zuzanna Pawłowska, Julia Warzecha, Hanna Danielewska, Jan Wrąbel, Łukasz Ułański, Igor Grembowicz i Michał Iwankiewicz mieli okazję wystąpić w halowych zawodach lekkoatletycznych w Centralnym Ośrodku Sporu i Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści