I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Błażej Szynal – tegoroczny maturzysta z klasy 3eg – nietuzinkowy twórca literacki

Kolejny sukces naszego ucznia! Laureatem pierwszego miejsca w XVI Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila zorganizowanego przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu został Błażej Szynal z klasy 3eg.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 350. uczestników w czterech kategoriach: poezja, proza, przekład literacki z języka angielskiego oraz etiuda filmowa.
 W dziedzinie prozy Jury profesorskie konkursu przyznało pierwsze miejsce oraz nagrodę 1200 zł Błażejowi Szynalowi za tekst pt. ,,Pan Jeż,, Jest to składające się z 12. stron nietuzinkowe opowiadanie, napisane  oryginalnym językiem, o inności, potrzebie autentyczności, akceptacji, o prawdzie i fałszu, o mądrości i głupocie, o taniej sensacji i inwigilacji, o samotności i potrzebie bliskości.
Proza młodego literata podobała się tak bardzo, że niezależne Jury studenckie także przyznało Błażejowi swoją nagrodę, tym razem drugą.
To już kolejny sukces tego  ucznia z klasy matematycznej w dziedzinie literatury – próbował swych sił w kilku konkursach poetyckich, a także napisał dramat.
Serdeczne gratulacje dla absolwenta!!!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści