I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Znowu jesteśmy najlepsi!

Uczniowie naszej szkoły Klaudiusz Jackowski i Maciej Kaleta zajęli I miejsce, a Wiktoria Karasińska i Ignacy Komorowski II miejsce w konkursie „Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa”, którego patronem jest Starosta Sieradzki, a organizatorem XXIV Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Sieradzu.

Konkurs rozegrano 19 maja 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu już po raz 10. W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły powiatu sieradzkiego.

Celem konkursu jest popularyzacja historii i tradycji polskiego spadochroniarstwa. W tym roku uczczono również 130 rocznicę urodzin i 55 rocznicę śmierci generała Stanisława Sosabowskiego, dowódcy 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Uczestnicy konkursu, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz Powiatu Sieradzkiego złożyli kwiaty przed pomnikiem poświęconym żołnierzom polskim, znajdującym się przy Kościele Garnizonowym w Sieradzu.Gratulujemy zwycięzcom.

Inne komunikaty i ogłoszenia

WAKACJE!!!

Nadszedł czas długo wyczekiwanego odpoczynku, zaczęły się wakacje.
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy by, były one pogodne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia, odkrywajcie nowe miejsca, i przeżywajcie nowe przygody. Dobrze się bawcie, gdziekolwiek będziecie, na piaszczystych plażach, w górach, nad jeziorami, w mieście, czy na wsi.
Ufamy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i z nową porcją sił do wytężonej pracy w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

 

 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści