I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Liga starożytnicza

„Przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej…” te słowa Cypriana Kamila Norwida doskonale rozumieją uczniowie naszej szkoły, dlatego chętnie uczą się o przeszłości, a konkretnie o starożytności.

Od 22 października br. są oni uczestnikami Ligi starożytniczej, którą od szesnastu lat organizuje Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W 7 sobót (od października 2022 r. do czerwca 2023 r.) grupa 18 uczniów naszej szkoły będzie zasiadała przed komputerami i słuchała wykładów naukowców z różnych polskich uczelni (UAM w Poznaniu, UJ w Krakowie, UWr we Wrocławiu, UMK w Toruniu, UŚ w Katowicach). Po każdym wykładzie uczniowie rozwiążą test. W czerwcu 2023 roku nastąpi ogłoszenie zwycięzcy Ligi starożytniczej.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów

Inne komunikaty i ogłoszenia

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY:)

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „no backpack day”, czyli dzień w którym przyszliśmy do szkoły z zamiennikami zwykłych plecaków, przerwy umiliła nam muzyka.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści