I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Medioznawca z „Jagiellona”

500 uczestników, 72 indeksy na kierunki dziennikarskie, 16 uczelni wyższych wśród organizatorów - 18 marca 2022 roku odbył się kolejny już finał VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach w której Nasz uczeń Dawid Jankowski z kl 2c został finalistą i uzyskał jeden ze wspomnianych indeksów.
Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski wychodzi corocznie naprzeciw temu zjawisku i zachęca społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest organizowanie Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. Niedawno zakończyła się już VIII jej edycja. Patronat nad Olimpiadą objął Minister Edukacji i Nauki.
Tegoroczna olimpiada przyciągnęła 500 uczestników z całej Polski, a do etapu centralnego zakwalifikowało się 150. Wśród nich uczniowie Naszej szkoły Katarzyna Nowińska z klasy 3ag i Dawid Jankowski z 2c, który ostatecznie uzyskał tytuł finalisty.

Kasi i Dawidowi gratulujemy wyników.

(źródło tekstu: Olimpiada Wiedzy o Mediach (owm.edu.pl))

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści