I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Sukces na miarę kraju!- Zofia Michałowicz laureatką XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W dniach 17-18 marca br., w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, odbył się finał XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Niebagatelną wiedzą wykazała się uczennica Naszej szkoły Zofia Michałowicz z klasy 3c, która została laureatką wspomnianej XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  

 

Uzyskany tytuł daje Zosi szereg uprawnień do ulg w postępowaniu kwalifikacyjnym m.in. na wybrane kierunki studiów stacjonarnych wielu uczelni medycznych w kraju np. na kierunek lekarski Collegium Medicum UJ, kierunek lekarski Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  

 Serdecznie gratulujemy! 

Tematem wiodącym tegorocznej Olimpiady było żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia, ze szczególnym uwzględnieniem nadciśnienia tętniczego. Zakres merytoryczny obejmował wiele zagadnień m.in.: epidemiologię nadciśnienia, biochemię ciśnienia tętniczego, charakterystykę nadciśnienia jako jednostki chorobowej, mikrobiotę przewodu pokarmowego i jej potencjalny związek z nadciśnieniem tętniczym, dietoterapię nadciśnienia tętniczego, zalecenia dietetyczne w prewencji i wyrównywaniu nadciśnienia tętniczego oraz interdyscyplinarne wspomaganie leczenia nadciśnienia.

Olimpiada organizowana jest przez Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

W bogatym programie eliminacji centralnych uwzględniona była wycieczka po Szczecinie oraz ciekawe wykłady:

“Roztropność żywieniowa – od sztuki umiaru do diety planetarnej” prof. dr hab. Jana Gawęckiego,

“Nowe spojrzenie na witaminę D” dr n. med. Dominiki Maciejewskiej – Markiewicz.

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści