I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

,,Niemiecki z Üśmiechem”

Czworo uczniów naszej szkoły zorganizowało w tym roku projekt społeczny pod nazwą ,,Niemiecki z Üśmiechem" w ramach Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii".

Tymon, Iga, Greta i Wiktoria pracowali nad tym, aby zachęcić młodych ludzi do nauki języka niemieckiego, poznawania kultury Niemiec i poszerzania swojej wiedzy na temat perspektyw i możliwości, jakie są w zasięgu każdego, kto chce po nie sięgać. Na zakończenie projektu przeprowadzili w naszym liceum konkurs z zakresu wiedzy, jaką przekazali. Oto jego zwycięzcy:
1. Małgorzata Sieradzka 1c
2. Kinga Jurek 2a
3. Karolina Marczewska 3bg

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo




#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści