I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Humaniści na Uniwersytecie Łódzkim

28 marca 2022 roku rozpoczęły się Dni Otwarte Wydziału Filologicznego UŁ. Tegoroczna formuła spotkań wykładowców i studentów z młodzieżą szkół średnich ma formę online.
Połączenie na Microsoft Teams- żaden problem.  Dzięki połączeniom online uczniowie klas humanistycznych I LO w Sieradzu przez cały tydzień uczestniczą w wykładach i warsztatach.
We wtorek 29.03.2022 r., na lekcji języka polskiego, wzięliśmy udział w zajęciach pod tytułem ,,Muzyka w serialach telewizyjnych”. Wykład, ilustrowany przykładami filmowymi, poprowadziła pani dr Aleksandra Różalska z Katedry Badań Kulturowych Wydziału Filologicznego. Zajęcia pokazały nam ten aspekt oglądania seriali, na który dotąd nie zawsze zwracaliśmy uwagę. Dowiedzieliśmy się jak dużą rolę w odczuwaniu emocji odgrywa ścieżka dźwiękowa. Spotkanie było bardzo interesujące. Czekamy na kolejne wykłady!
uczennice i uczniowie klasy 2b

Inne komunikaty i ogłoszenia

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY:)

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „no backpack day”, czyli dzień w którym przyszliśmy do szkoły z zamiennikami zwykłych plecaków, przerwy umiliła nam muzyka.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści