I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

PCPR – spektakl profilaktyczny dla młodzieży z szkół ponadpodstawowych

W dniu 27 września 2022 roku uczniowie klasy 3a i 3d brali udział w spotkaniu profilaktycznym z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie., które odbyło się w sali C Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu.

W ramach spotkania Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska“ z Krakowa zaprezentował spektakl poruszający problem przemocy i agresji pt. „Zaciśnięte pięści“, a następnie przeprowadzono z młodzieżą pogadankę w trakcie której słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. dlaczego warto reagować? – gdzie szukać pomocy?, w jaki sposób reagować gdy jesteśmy świadkami przemocy oraz do kogo się zgłosić się jeżeli jej doświadczamy?

Spektakl pt. „Zaciśnięte pięści“ to pouczająca opowieść o emocjach. Od tych najciemniejszych, złych po te piękne, takie jak przyjaźń czy miłość. Spektakl w prosty sposób pokazuje działanie pętli agresji, która zmienia ofiarę w kata. Często agresja młodych ludzi ma podłoże w przemocy, której doświadczają w rodzinnym domu. Nie zawsze można skutecznie obronić się przed przeciwnościami losu, można natomiast dzielnie stawić im czoła.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Lista osób zakwalifikowanych do projektu „MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. ZADBAJMY O ICH DOBROSTAN”

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści