I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Próbujemy swoich sił na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

W dniu 21 września 2022r. my, uczniowie klas IV o profilu biologiczno-chemicznym mieliśmy możliwość wcielić się w studentów uczelni medycznej w Łodzi.

Pracownicy i studenci uczelni przeprowadzili zajęcia dla naszej grupy liczącej aż 48 osób. Zajęcia te pozwoliły na uzyskanie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej oraz przybliżenie zagadnień na temat metod leczenia ludzkiego ciała. Zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy, aby każdy mógł bezproblemowo, aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Wykorzystaliśmy wiedzę teoretyczną zdobytą na lekcjach biologii i chemii. Studenci III i IV roku medycyny przybliżyli nam dwa sposoby szycia chirurgicznego – prosty i materacowy. Pracowaliśmy pełni entuzjazmu na specjalistycznych fantomach, obcowaliśmy z prawdziwym sprzętem medycznym. Nasze zajęcia odbywały się w pomieszczeniach odtwarzających realia oddziału szpitalnego oraz ambulansu (nawet mieliśmy okazję podnosić niektóre osoby z naszej grupy na profesjonalnych noszach). To tutaj, w symulowanych warunkach klinicznych przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zdobywają praktyczne umiejętności i uczą się pracy zespołowej.   

Zaprezentowano nam, w jaki sposób UMED w Łodzi przyjmuje kandydatów na poszczególne kierunki. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat aktualnej oferty edukacyjnej tej uczelni. Okazało się, że poziom wiedzy studentów jest imponujący, a my o swoim możemy się przekonać, wpisując nasze (potencjalne) wyniki maturalne w „Kalkulator możliwości” – narzędzie stworzone przez Dział Rekrutacji. Dzięki temu dowiemy się, ile pracy w przygotowania do matury musimy włożyć, by dostać się na wymarzony kierunek. Warto podkreślić, że osoby kształcące się na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi mogą wybierać lektorat spośród szerokiej gamy języków obcych, także oferta zajęć sportowych jest rozbudowana. Można wybrać, między innymi: pływanie, koszykówkę, siatkówkę czy taniec.  

Większość z nas, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, utwierdziła się w przekonaniu o chęci wiązania swojej przyszłości z medycyną. Dzięki zajęciom, które zaoferował nam Uniwersytet Medyczny w Łodzi, mogliśmy się upewnić, czy oprócz wiedzy, mamy także predyspozycje niezbędne do studiowania na kierunkach medycznych. Przekonaliśmy się o tym, że decyzja podjęta 4 lata temu w kwestii wyboru profilu klasy była słuszna oraz warta poświęceń. Ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy!!! 

Szczególne podziękowania kierujemy do osób bezpośrednio zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć. 

 

Zajęcia dla nas prowadzili: 

Studenci IFMSA w szczególności Marysia Sicińska 

Od strony organizacyjnej z Biura Promocji UMED-u: 

mgr Justyna Kaczmarek 

 

Więcej zdjęć dostępnych pod poniższym linkiem: 

Zdjęcia – nasze zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kończymy naszą roczną przygodę z programem „Szkoła Myślenia Pozytywnego”.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

 

 

RODO


 

Narodowy


 

 

 

 

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści