Celem wycieczki było poznanie dziedzictwa narodowego, w tym historycznego i kulturowego oraz popularyzowanie osiągnięć nauki polskiej.
Wycieczkę rozpoczęliśmy w Sopocie, nadmorskim kurorcie, gdzie spacerowaliśmy po najdłuższym w Europie molo o drewnianej konstrukcji i ulicą Bohaterów Monte Cassino tzw. „Monciakiem”.
Drugiego dnia, spacerując po historycznym centrum Gdańska zatrzymaliśmy się przy średniowiecznym Żurawiu, zobaczyliśmy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska – Fontanną Neptuna, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką – największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły. Weszliśmy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto.
Wycieczka była okazją do poszerzenia wiadomości na temat historii naszego kraju. Odwiedziliśmy niezwykle ważne miejsce w historii Polski, kojarzone z momentem wybuchu II wojny światowej – pole bitwy na Westerplatte.
Zwiedziliśmy również Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku – muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie.
Ostatnim punktem wycieczki była Gdynia, w centrum spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki i zwiedziliśmy statek-muzeum „Dar Pomorza”, jeden z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Następnie przejechaliśmy do Gdyni Orłowo, gdzie spacerowaliśmy po plaży, molo i podziwialiśmy Klif Orłowski.
Korzystając z pięknej pogody, udało się zrealizować wszystkie założone cele wyjazdu.