Żeby doświadczenie, czyli pytanie zadane przyrodzie miało naukowe znaczenie, należy zadać je umiejętnie i umieć wyciągać ścisłe wnioski. Przyroda chętnie odpowiada tym, którzy umieją pytać. Jeśli milczy lub daje wątpliwą odpowiedź to znaczy, że zapytaliśmy niewłaściwie.
Leonardo da Vinci
W tym roku, wyjątkowo, zawody centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbywały się w Warszawie, na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która od 30 lat jest patronem merytorycznym tej Olimpiady. Organizatorzy tak, jak w latach poprzednich dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy zawodów, mimo bogatego programu, mieli również chwile relaksu.
Kadra ekspertów, od lat przygotowująca to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w dziedzinie edukacji ekologicznej w Polsce, z ogromną satysfakcją oceniała poziom wiedzy i zaangażowania młodzieży, która swym działaniem przyczyni się do przekazania zasobów naszej cennej przyrody przyszłym pokoleniom.
W bieżącym roku szkolnym, Kamil uzyskał również tytuł absolwenta V edycji Programu “Zdolny uczeń – świetny student” w roku akademickim2021/2022. Uczeń realizował projekt “Problemy środowiskowe wynikające z hodowli zwierząt: zagrożenia środowiska naturalnego wynikające z hodowli zwierząt mięsnych (substancje biogenne, emisja gazów, pozostałości leków weterynaryjnych) – trendy zmian, perspektywy”. Projekt realizowany był na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ pod opieką merytoryczną dr Agnieszki Bednarek.
Te sukcesy dają Kamilowi możliwość korzystania z szeregu uprawnień do ulg w postępowaniu kwalifikacyjnym na liczne kierunki studiów stacjonarnych.
Warto też przypomnieć, że finaliści i laureaci centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej mają możliwość aplikacji na wakacyjne, sierpniowe warsztaty naukowe Wioski Olimpijskiej.
GRATULUJEMY KAMILOWI!