I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Szkolny Turniej Szachowy o Puchar „Mistrza Jagiellończyka”

W czwartek 10 listopada 2022 roku w Naszej Szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy o Puchar „Mistrza Jagiellończyka”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – udział wzięło aż 38 uczniów.
Dla każdego szachisty czekał słodki poczęstunek. Między rundami o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, aby uczcić jutrzejsze Święto Niepodległości. 🇵🇱
Zwycięzcą został Illia Yatsenka uczeń klasy 1e.
Drugie miejsce zajął Mateusz Tylawski z klasy 3d, a trzecie Adam Wdówik z klasy 3c.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział!🏆♟

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści