I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu już za nami

Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w konferencji „Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2022", organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, na której omawiano m.in. temat cyberprzestępczości oraz bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.

Dzięki aktywnemu udziałowi w tym wydarzeniu, uczniowie zostali zaproszeni do Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi na spektakl „Kruk z Tower”.

„Kruk z Tower” to opowieść o samotności, wielkim problemie współczesnego świata.

W spektaklu pokazano zagrożenia, jakie niesie ucieczka w wirtualny świat i zawieranie znajomości na portalach społecznościowych.

Po obejrzeniu spektaklu nasuwa się refleksja – nie można zbudować prawdziwych relacji z drugim człowiekiem bez realnego kontaktu z nim.

 

 

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści