I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

TURBOLANDESKUNDE

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych w konkursie TURBOLANDESKUNDE.

Konkurs ma na celu pogłębianie zainteresowania krajami z tego obszaru językowego,  propagowanie wychowania europejskiego, oraz rozbudzanie otwartości na inne kultury.

W tym roku w naszej szkole rywalizowało 16 trzyosobowych drużyn i miło nam poinformować, że jedna z nich zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Jesteśmy jedyną szkołą z Sieradza, która będzie reprezentowała nasz region w tym konkursie.

 

Zwycięską drużynę tworzą uczennice klasy III e :

 Anna Kuśnierz, Julia Szafarz i Klara Nowaczyk.

 

GRATULUJEMI I TRZYMAMY KCIUKI ZA NAJLEPSZY WYNIK W ETAPIE WOJEWÓDZKIM!!!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści