I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Uczennice Naszej szkoły w gronie laureatów “Książka, którą kocham” – wyniki konkursu

Z okazji Walentynek Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zorganizowała konkurs literacko – plastyczny pn. “Książka, którą kocham”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu tworząc prace literackie i plastyczne. Z przyjemnością informujemy, że trzy nasze uczennice stanęły na podium a jedna otrzymała wyróżnienie.

W konkursie plastycznym w kategorii III (szkoły średnie oraz osoby dorosłe) II miejsce zajęła Wiktoria Kaczmarek z kl. 3cg, natomiast w konkursie literackim w kategorii III (szkoły średnie oraz osoby dorosłe) III miejsce zajęły ex aequo Zofia Michałowicz z kl. 3c i Wiktoria Szewczyk z kl. 3bwyróżnienie otrzymała Hanna Bartosz z kl. 1b.

Na konkurs wpłynęło 191 prac plastycznych i 67 prac literackich, rywalizacja była zatem bardzo zacięta, jednak nasze uczennice świetnie poradziły sobie z konkurencją i poszerzyły grono laureatów.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 1 marca 2022r. o godzinie 13.30 w siedzibie biblioteki. Zachęcam do obejrzenia relacji z podsumowania konkursu i przeczytania prac osób wyróżnionych:

https://www.pbp.sieradz.pl/ksiazka-ktora-kocham-wyniki-konkursu,n2979.htm

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści