I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Konkurs DACHL-L rozstrzygnięty!

30 marca 2022 poznaliśmy zwycięzców X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-Lieder-Wettbewerb.
Wśród 101 piosnek konkursowych nadesłanych z całej Polski, jedno z czterech wyróżnień w kategorii szkół średnich zdobyła Alicja Grześkowiak, uczennica klasy 3c.
Na zakończenie konkursu 22.04.2022 odbędzie się uroczysta gala połączoną z wręczeniem nagród, wyróżnień oraz dyplomów w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Na galę zostaną zaproszeni zwycięzcy i wyróżnieni uczestnicy konkursu.
GRATULUJEMY!

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kultywowanie tradycji świątecznych

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj.

Czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW:)

W piątek 24 marca nasi uczniowie: Jakub Balcerzak (1e), Amelia Kuras (1c) oraz Kacper Rybka (4c) brali udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo
#Szczepimysię

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


 

Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Powrót na początek strony
Przejdź do treści