Pracownicy i studenci uczelni przeprowadzili zajęcia dla naszej grupy liczącej aż 48 osób. Zajęcia te pozwoliły na uzyskanie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej oraz przybliżenie zagadnień na temat metod leczenia ludzkiego ciała. Zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy, aby każdy mógł bezproblemowo, aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Wykorzystaliśmy wiedzę teoretyczną zdobytą na lekcjach biologii i chemii. Studenci III i IV roku medycyny przybliżyli nam dwa sposoby szycia chirurgicznego – prosty i materacowy. Pracowaliśmy pełni entuzjazmu na specjalistycznych fantomach, obcowaliśmy z prawdziwym sprzętem medycznym. Nasze zajęcia odbywały się w pomieszczeniach odtwarzających realia oddziału szpitalnego oraz ambulansu (nawet mieliśmy okazję podnosić niektóre osoby z naszej grupy na profesjonalnych noszach). To tutaj, w symulowanych warunkach klinicznych przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zdobywają praktyczne umiejętności i uczą się pracy zespołowej.
Zaprezentowano nam, w jaki sposób UMED w Łodzi przyjmuje kandydatów na poszczególne kierunki. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat aktualnej oferty edukacyjnej tej uczelni. Okazało się, że poziom wiedzy studentów jest imponujący, a my o swoim możemy się przekonać, wpisując nasze (potencjalne) wyniki maturalne w „Kalkulator możliwości” – narzędzie stworzone przez Dział Rekrutacji. Dzięki temu dowiemy się, ile pracy w przygotowania do matury musimy włożyć, by dostać się na wymarzony kierunek. Warto podkreślić, że osoby kształcące się na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi mogą wybierać lektorat spośród szerokiej gamy języków obcych, także oferta zajęć sportowych jest rozbudowana. Można wybrać, między innymi: pływanie, koszykówkę, siatkówkę czy taniec.
Większość z nas, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, utwierdziła się w przekonaniu o chęci wiązania swojej przyszłości z medycyną. Dzięki zajęciom, które zaoferował nam Uniwersytet Medyczny w Łodzi, mogliśmy się upewnić, czy oprócz wiedzy, mamy także predyspozycje niezbędne do studiowania na kierunkach medycznych. Przekonaliśmy się o tym, że decyzja podjęta 4 lata temu w kwestii wyboru profilu klasy była słuszna oraz warta poświęceń. Ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy!!!
Szczególne podziękowania kierujemy do osób bezpośrednio zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć.
Zajęcia dla nas prowadzili:
Studenci IFMSA w szczególności Marysia Sicińska
Od strony organizacyjnej z Biura Promocji UMED-u:
mgr Justyna Kaczmarek
Więcej zdjęć dostępnych pod poniższym linkiem: