I Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Jagiellończyka
w Sieradzu

Światowy Dzień Zdrowia * 7 kwietnia 2022 * „Nasza planeta, nasze życie”

Pandemia koronawirusa, zanieczyszczenia środowiska, szerzące się choroby, takie jak rak, astma, choroby serca - ze względu na te czynniki Światowy Dzień Zdrowia 2022 skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety.

WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym Świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. obejmuje to kryzys klimatyczny jako największe zagrożenie dla zdrowia ludzkości. Kryzys klimatyczny oznacza bowiem także kryzys zdrowotny. W związku z powyższym zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w obchodach Światowego Dnia Zdrowia oraz zapoznania się z materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi poniżej.

Inne komunikaty i ogłoszenia

Kosmos na wyciągnięcie ręki

We wtorek mieliśmy przyjemność gościć pana Jędrzeja Kowalewskiego, prezesa firmy Scanway z Wrocławia. Jest to wiodąca firma polskiego sektora kosmicznego. Pan Kowalewski przybliżył nam przedsięwzięcia, w które zaangażowana jest jego firma.

Czytaj więcej »

Dziennik elektroniczny

Dokumenty szkolne

Katalog biblioteki

Aktywna tablica

Projekty zewnętrzne

Edukacyjna sieć antysmogowa

Projekt Meteo

RODO 

Narodowy


Program Profilaktyczny

 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-urząd skarbowy


Nasi Partnerzy:

Ministerstwo_Edukacjikuratorium-oswiatylogo_UWrlogo-pllogo_ullogo-epaslogo-erasmus-pl-2021sks-logoszkola-odkrywcow-talentowakcja-pajacykprojekt-z-klasaszkola_mistrzow_programowanialogo-etwinning
Przejdź do treści